Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

Арсенал изпусна шанс да подгони Юнайтед Челси и Ливърпул задълбаха още

Арсенал изпусна шанс да подгони Юнайтед Челси и Ливърпул задълбаха още 6.01.2011

Арсенал пропусна възможността да излезе отново на второ място във временното класиране на Висшата лига, след като не успя да вкара гол на Ман Сити и подгласниците на Ман Юнайтед завършиха 0:0 в дербито на 22-я кръг. Все пак „топчиите” имат мач по-малко от втория Сити, но и един повече от лидера Юнайтед.

Поредните си издънки записаха Челси и Ливърпул, които загубиха срещите си от кръга, съответно от Уулвърхемптън и Блекбърн. На „Емирейтс стейдиъм” Арсенал и Манчестър Сити направиха атрактивен мач, макар и да не успяха да си отбележат попадение.

Домакините бяха по-добрият състав през по-голяма част от двубоя, но на три пъти удариха гредата, а реферът не уважи и исканията им за дузпа за игра с ръка на Компани в пеналта. Робин ван Перси, Сеск Фабрегас и Тио Уолкът нацелиха стълбовете край Джо Харт, а стражът на Сити бе на мястото си във всички други положения пред себе си.

В последната минута напрежението си каза думата и Бакари Саня и Пабло Сабалета бяха изгонени, след като се спречкаха на терена.

Челси и Ливърпул отново разочароваха с представянето си, и в 22-я кръг на Премиършип. „Сините” записаха втора загуба в последните си четири мача, а за Ливърпул това бе трето поражение за същия период. Астън Вила пък няма успех в четири поредни кръга, което прати Стилиян Петров и компания вече в зоната на изпадащите.

Уулвърхемптън стана поредният тим, победил Челси, като го стори с 1:0 у дома. Със спечелените три точки „вълците” се измъкнаха и от зоната на изпадащите, макар да са с равни точки с Вила – по 21. Единственото попадение падна още в шестата минута, и дори бе дело на „син” играч. Жозе Босингва си отбеляза автогол, като засече в собствената си врата центриране на Стивън Хънт от корнер. Постепенно Челси заигра по-добре, но Саломон Калу и Дидие Дрогба нямаха късмет поне да изравнят.

Два гола на Бенжани и един на Мартин Олсон стигнаха на Блекбърн, за да подчини с 3:1 Ливърпул. Олсон откри в 32-та минута, а Бенжани покачи шест по-късно на 2:0. Ливърпул изглеждаше тотално безобиден на „Иууд Парк”, и в 57-та минута домакините вече имаха класическа преднина. Почетният гол за „червените” бе дело на обичайния заподозрян Стивън Джерард в 81-та минута, но капитанът профука дузпа, която можеше да върне интригата, в 84-та.

Стилиян Петров игра 88 минути за Астън Вила, при загубата с 0:1 от Съндърланд. Фил Бардзли донесе изненадващия успех на гостите в 80-та минута, и ги изкачи на шесто място в класирането. Вила пък вече е сред последните три в подреждането. Мартин Петров влезе като резерва на Родриго Морено в 83-та минута, при равенството на Болтън 1:1 срещу Уигън. Именно Морено откри резултата за домакините, Рони Стам донесе важна точка за борещия се за оцеляване Уигън.

След 21 мача Арсенал има 40 точки, Сити има 42, но с 22 срещи. Манчестър Юнайтед е с 20 изиграни двубоя и 44 точки на върха.

Източник: gong.bg