Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

F1 - Марк Уебър триумфира в Монако

F1 - Марк Уебър триумфира в Монако 28.05.2012

Стартиралият от пол-позишън Марк Уебър с Ред Бул спечели Гран При на Монако, за да продължи традицията в шесто състезание от началото на сезона да има различен победител.

Това е безпрецедентен момент във Формула 1, но пък Ред Бул стана първият отбор през кампанията с две победи. Победата бе втора за Уебър тук. Втори остана Нико Розберг с Мерцедес, докато Фернандо Алонсо с Ферари зае последното място на подиума. Четвърти се нареди действащият световен шампион и съотборник на Уебър, Себастиан Фетел, съобщава БГНЕС.

Само 1.3 секунди разделиха първите четири пилоти днес. Пети завърши Люис Хамилтън с Макларън, на 6.1 секунди от победителя, докато Фелипе Маса с втория болид на Ферари остана шести.

Уикендът бе добър за Форс Индия след седмото място на Пол ди Реста и осмото на Нико Хюлкенберг. Кими Райконен с Лотус остана девети, а последните точки взе Бруно Сена от тима на Уилямс. Първи във временното класиране излезе Фернандо Алонсо със 76 точки, втори и трети са Фетел и Уебър с по 73. Хамилтън има 63.