Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

Обезумял и опустошен, Сър Алекс отказа да говори след отпадането

Обезумял и опустошен, Сър Алекс отказа да говори след отпадането 6.03.2013

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън не се яви на официалната пресконференция след отпадането от Шампионската лига от Реал Мадрид, след спорен червен картон за Нани, който обърна хода на реванша.

След като повече от 45 минути след мача никой не напусна съблекалнята на Юнайтед, пред медиите бе пратен асистентът Майк Фелън.

Той обясни, че Фъргюсън не е в състояние да разговаря с журналистите, и се чувства „опустошен“ и „обезумял“, според информациите на английските информационни агенции.

Няколко бивши рефери се изказаха за червения картон на Нани по време на реванша между Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид, до голяма степен определил и изхода от сблъсъка – 1:2 и класиране на испанците. На трибуните на "Олд Трафърд" бе и шефът на европейските арбитри Пиерлуиджи Колина.

Председателят на съдийската комисия на УЕФА Пирлуиджи Колина поздрави турския рефер Джунейт Чакър за представянето му в реванша от осминафиналите на Шампионската лига между "Манчестър юнайтед" и "Реал" (Мадрид).

Колина, който беше избиран за съдия номер 1 в света шест поредни години, подкрепи и двете решения на Чакър. "Единствената му грешка е, че не показа червен картон на Рио Фърдинанд, който след края на мача ръкопляскаше иронично в лицето му", казва италианецът, цитиран от El Mundo Deportivo.

Реферите допуснаха още една грешка в мача, като признаха попадението на "Манчестър юнайтед", след като секунди преди Серхио Рамос да си отбележи автогол Робин ван Перси игра с топката в положение на засада. В тази ситуация обаче Чакър нямаше вина.

Бившият топ-съдия на Англия Греъм Пол бе категоричен, че Манчестър Юнайтед се е разминал с по-малкото зло. Според Пол, само минути след изгонването на Нани, е трябвало да има червен картон и за Рафаел, както и дузпа за Реал, за играта му с ръка пред вратата. Пол е на мнение, че в Европа се свири по различен начин, и инструкциите към съдиите на УЕФА винаги са насочени към предпазване и сигурност за футболистите, затова в клубните турнири се свири по-строго, отколкото в много вътрешни първенства.

Реал Мадрид обърна Манчестър Юнайтед от 0:1 до 2:1 като гост на "Олд Трафърд", само за три минути, и се класира на четвъртфинал в Шампионската лига с общ резултат 3:2.

Двата клуба се бяха срещали четири пъти дотук в елиминациите на европейските клубни турнири, като в три от случаите победителят от сблъсъка завършваше като носител на трофея.

Манчестър Юнайтед - Реал Мадрид 1:2

1:0 Рамос '48 (автогол)

1:1 Модрич '66

1:2 Роналдо '69

Червен картон: Нани '56 (Манчестър Юнайтед)

Още спортни новини в Gong.bg »

Етикети
Алекс Фъргюсън    Манчестър Юнайтед    Реал Мадрид    РОНАЛДО    Спорт    Футбол    Шампионска Лига