Безплатни обяви. Безплатни малки обяви. Добави нова обява бързо, лесно и без регистрация.
БГ институции
Полезно

6:1 по скалата на Барса разруши ПСЖ

6:1 по скалата на Барса разруши ПСЖ 9.03.2017

Барселона сътвори историята в Шампионската лига, след като успя да навакса пасив от четири гола срещу Пари Сен Жермен, за да се класира за четвъртфиналите на турнира. Каталунците спечелиха с 6:1 реванша срещу Пари Сен Жермен на „Камп Ноу“ и с общ резултат от 6:5 се класираха за следващата фаза на надпреварата. Футболистите на Барселона доминираха през целия мач, докато футболистите на ПСЖ играеха на контраатака. Каталунците в нито един момент от срещата не се отказаха от преследването на обрата. ​

Барселона успя да поведе с 3:0 след гол на Луис Суарес в 3-та минута, автогол на Левин Курзава в 40-та минута и попадение от дузпа на Лионел Меси в 50-та минута. Единсон Квани смълча „Камп Ноу“ в 62-та минута, но Барселона не се предаде. Неймар отбеляза две попадения в 88-та минута от пряк свободен удар и в 90-та от дузпа. Шестото решително попадение реализира Серхи Роберто в добавеното време на срещата.

Барселона поведе още в 3-та минута, когато Лионе Меси подаде към Луис Суарес, който изпревари Кевин Трап и с глава изпрати топката във вратата на Пари Сен Жермен.

Съдията Денис Айтекин свири втора много спорна дузпа за Барселона в 90-та минута. Германският арбитър прецени, че Маркиньос е извършил нарушение срещу Луис Суарес и посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Неймар в 90-та минута.

Барселона стигна до решителния шести гол в петата минута на добавеното време на срещата, когато Неймар центрира в наказателното поле на ПСЖ, където Серхи Роберто изскочи зад отбраната на гостите и успя да засече топката, и да я изпрати във вратата на Кевин Трап.

По този начин Барселона спечели с 6:1 реванша срещу ПСЖ и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Барселона – Пари Сен Жермен 6:1

1:0 Луис Суарес 3'

2:0 Левин Курзава 40'(автогол)

3:0 Лионел Меси 50'(дузпа)

3:1 Единсон Кавани 62'

4:1 Неймар 88'

5:1 Неймар 90'(дузпа)

6:1 Серхи Роберто 90+5'

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 14. Хавиер Масчерано, 3. Жерар Пике, 23. Самюел Умтити – 4. Иван Ракитич, 8. Андрес Иниеста, 10. Лионел Меси, 5. Серхио Бускетс – 12. Рафиня Алкантара, 9. Луис Суарес, 11. Неймар

Пари Сен Жермен: 1. Кевин Трап – 12. Тома Мюние, 5. Маркиньос, 2. Тиаго Силва, 20. Левин Курзава – 25. Адриен Рабио, 14. Блез Матюиди – 7. Лукас Моура, 6. Марко Верати, 23. Юлиан Дракслер – 9. Единсон Кавани